reklamný text, slogan, scenár, rozhlasová zvučka, spot, idea reklamnej kampane, reklamná kampaň, jazyková korektúra, textová korektúra, brainstorming, profesia.sk, blog, sociálne médiá

Vložiť video na stránku
Share on facebook Share on twitter Share on linkedin Share on google+ Share this

Dominika Babulicová

copywriterka, Profesia.sk

Pracuje ako copywriterka, reklamná textárka. Táto pozícia sa vyskytuje v kreatívnych tímoch, v reklamných agentúrach a na marketingových oddeleniach vo firmách. Jej práca si vyžaduje veľa štúdia a čítania odbornej literatúry, beletrie, ktorá rozvíja predstavivosť a slovnú zásobu. Mladým ľuďom odkazuje, aby sa mali zamerali najskôr na seba. Zahľadeli sa a do budúcnosti, našli svoj cieľ a potom tvrdo za ním išli aj na úkor voľného času.

Pozícia copywritera vo firme obnáša vytváranie reklamných textov, blogov, správu sociálnych médií, scenárov, prípravu reklamnej kampane. Nesie zodpovednosť za jazykovú a textovú stránku textov. Nevyhnutnosťou tejto práce je zúčastňovať sa branistormingových mitingoch s kolegami z rôznych oddelení, podľa toho či ide o prezentáciu produktu alebo reklamnú kampaň. Neraz musí svoje nápady prezentovať a obhajovať.

7 Pracovných ponúk na túto pozíciu
(zdroj: profesia.sk)