lekár, medicína, farmakológia, lieky, terapeut, doktor, zdravie, medik, zdravotná starostlivosť, psychosomatický prístup, fyzioterapia, psychosomatických programoch, internista, predlžovanie života, individuálna liečba, TOP10 č. 9

Vložiť video na stránku
Share on facebook Share on twitter Share on linkedin Share on google+ Share this

Lenka Bachratá

Všeobecná lekárka pre dospelých, vedúca lekárka zdravotného centra Mind&Body

„Chcela som to robiť trochu inak a dlho som špekulovala, vymýšľala. Nakoniec som vytvorila tento koncept, akým je naše centrum. Aby tá starostlivosť nebola iba o chorobe, ale celkovo o starostlivosti o pacienta. Aby to bolo viac preventívne, aby tí ľudia neboli odkázaní celoživotne iba na lieky. Aby pracovali na svojom zdraví ešte predtým, než to ochorenie vznikne. Takže takto ten koncept vznikol a takto sa to snažíme vybojovať napriek odporu okolia.“ Žiakom a študentom radí, aby sledovali trendy a perspektívy do budúcna, aké budú preferované profesie. Myslí si však, že to nie je podstatné. Citovala Katharine Whitehorn: "Najlepšia kariérna rada pre mladých: Zistite čo robíte najlepšie a radi a potom nájdite niekoho, kto vám zaplatí za to, že to robíte."

Od nepamäti sa človek usiluje o predĺženie ľudského života. Očakáva sa to hlavne od náročnej profesie lekára. Možno sa to podarí iným prístupom k pacientovi a to celostnou medicínou a psychosomatickou liečbou.

59 Pracovných ponúk na túto pozíciu
(zdroj: profesia.sk)